Abrambureala :)

Motto-ul nostru: Variety is the key!

AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Imaginea ta reala sau ireala?

In jos 
AutorMesaj
Raluca
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 170
Data de inscriere : 04/03/2009
Varsta : 108

MesajSubiect: Imaginea ta reala sau ireala?   Sam Mar 07, 2009 9:45 pm

Citat :
Spun si sustin ca fiecare individ are 'construite' cel putin doua imagini ale personalitati sale ca individ, una pentru el insusi si alta pentru 'lume'. Cred ca e dificil sa realizezi care de fapt e cea reala...Ceea ce conteaza cred este cat de bine ne simtit in 'imaginea' noastra... Tind sa cred ca imaginile construite sunt de fapt ireale cu itze si fitze false! Deschizand acest subiect sper sa nu generez conflicte !

Am gasit asta pe un alt forum si mi s-a parut extrem de interesant. eu una cred ca pentru a vedea adevarata imagine, reala sau ireala,trebuie sa te lovesti, sa iti cunosti limitele si sa le accepti asa cum sunt ele. Sa te accepti cu defecte si calitati.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Svea
Pot sa postez!
Pot sa postez!

Numarul mesajelor : 77
Data de inscriere : 07/03/2009
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Re: Imaginea ta reala sau ireala?   Sam Mar 07, 2009 11:19 pm

Pacat ca citatul dat de tine este extrem de prost exprimat.
Din cate inteleg eu, este vorba despre faptul ca nu putem sa ne aratam asa cum suntem noi cu adevarat in fata intregii lumi. Trebuie sa ne facem mai degraba o imagine falsa, o masca, ceva care sa ne protejeze si care sa ne faca sa fim respectati de catre cei din jur.
Sunt de acord cu asta. Nu consider sinceritatea ca fiind ceva atat de minunat cand ai de-a face cu persoane extrem de nesimtite, cum sunt mai peste tot in lume.
Dar chiar si daca ne facem o asemenea masca, nu trebuie sa uitam cine suntem noi cu adevarat, pe cine vom rani daca vom exagera in comportamentul nostru ireal s.a.m.d.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.last.fm/user/letter_to_dana

Imaginea ta reala sau ireala?
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Imaginea lui Iisus, recreata 3D
» IMAGINEA CONTEAZĂ?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Abrambureala :) :: Abrambureala :P :: Diverse-
Mergi direct la: